2014-TUS Eylül Yeniden Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

BASIN DUYURUSU (13 Ocak 2016)

2014-TUS Sonbahar Dönemi 3. Yerleştirme İşlemi:
Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2014-TUS Sonbahar Dönemi Sınavına ilişkin Ankara 9. İdare Mahkemesince alınan kararların uygulanmasını teminen 31 Aralık 2015 tarihli duyurumuz doğrultusunda yapılan yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları 13 Ocak 2016 günü saat 17:30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır.

Yerleştirme sonuçları bu yerleştirme için tercihlerini güncelleyen adaylar için açılacaktır. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih bildiriminde bulunmayan, tercihlerini güncellemeyen adaylara sonuç açıklanmayacaktır.

Bu yerleştirmede yerleşen adayların, yerleştirme sonucunu kabul ettiklerine dair yazılı beyanlarını 29 Ocak 2016 tarihine kadar ekteki dilekçe örneği ile Merkezimize bildirmeleri zorunludur. Bu tarihten sonra Merkezimize ulaşan dilekçeler işleme alınmayacak ve bu adayların yerleştirme sonucunu istemedikleri kabul edilerek işlem yapılacaktır. Belirtilen tarihe kadar yazılı beyanlarını göndermeyen adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır. Bu yerleştirme sonucunu kabul eden adaylara ilişkin bilgiler ilgili kurumlara iletilecektir. 3. Yerleştirme sonucu ilk yerleştiği kuruma tekrar yerleşen adayların dilekçe göndermeleri gerekmemektedir.
İlk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan, bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2014-TUS Sonbahar Dönemi 3. Yerleştirme Sonuçları
2014-TUS Sonbahar Dönemi 3. Yerleştirme İle İlgili Dilekçe
Sayısal Bilgiler

Bunu Okudunuz mu?

2014 Eylül TUS 4. Yeniden Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

DUYURU (24 Temmuz 2017) 2014-TUS Sonbahar Dönemi: Yeni Değerlendirme İşlemlerine Göre Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması 2014-TUS Sonbahar …