Aksaray Devlet Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi oldu!

Aksaray Devlet Hastanesinin, Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez ile Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin arasında imzalanan protokolle Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi 6 ay içinde gerekli dönüşüm çalışmalarını tamamlayacak. profesör, doçent, doktor ve yardımcı doçent ile diğer ilgili kadrolarını kuracak ASÜ, Eğitim Araştırma Hastanesine dönüşecek Aksaray Devlet Hastanesinde sağlık hizmeti sunmaya başlayacak.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, törende yaptığı konuşmada, imzalanan protokolün Aksaray için önemli olduğunu söyledi.

İmzalanan protokolün Aksaray’ın yıllardır beklediği bir protokol olduğunu belirten Vali Pekmez, “Hastanemiz, imzalanan protokolle, Eğitim Araştırma Hastanesine dönüşecek. Bunun anlamı vatandaşlarımız artık Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak Aksaray Devlet Hastanesini kullanmaya başlayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz ise Aksaray’ın hayallerinin gerçekleşmeye devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Gelinen noktada elde edilen başarılarda ekip çalışmasının meyvesini hep beraber görüyoruz. Aksaray’ın uzun yıllar bir hayali vardı. Bugün üniversitemiz çok önemli mesafeler aldı. Daha önce uzun yıllar hayal ettiğimiz tıp fakültesine kavuşmuştuk. Üniversitemizin gelişimi için tıp fakültesi, bu anlamda taçlandıran bir adımdır. Tarihi ikinci adımı ise Eğitim Araştırma Hastanesi ile atıyoruz. Bir hedefe kilitlenmek o hedef doğrultusunda çalışmak ve uyum, böyle hizmeti getirir. Aksaray’a, Aksaraylılara sağlık alanında atılan bu önemli adım hayırlı olsun.”

Konuşmanın ardından protokol imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.