Ana Sayfa / GÜNCEL TIP HABERLERİ / Bu branşlara acilde zorunlu nöbet

Bu branşlara acilde zorunlu nöbet

Acil servislerdeki saat düzenlemelerinin ardından yeni düzenlemeler getirildi. Bundan sonra acil servislerde hizmet 24 saat devam edecek, güvenlik kameraları artırılacak, 11 branş zorunlu nöbet tutacak, bekleme olmayacak.

11 BRANŞA ZORUNLU NÖBET

Kadrosunda beş ve daha fazla acil tıp uzmanı bulunan sağlık tesislerinde 24 saat kesintisiz hizmet esasına dayalı acil servis sorumlu tabip nöbeti tutulacak.

Ayrıca iç hastalıkları, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, beyin cerrahi, kulak burun boğaz hastalıkları ile ortopedi ve travmatoloji, kardiyoloji, nöroloji, anestezi ve reanimasyon, aile hekimliği branşlarından hekimler mutlaka acil serviste nöbet tutacak.

 

Yeni Şafak
Ayşe Begüm Çelikkol

Bunu Okudunuz mu?

AB Projesi kapsamında “Laboratuvar Testleri” ihalesini kazananlar duyurusu yayınlanmıştır. / “Provision for Approved Laboratory Test Result" Award Notice is published in the scope of EU Project.

AB Projesi kapsamında “Laboratuvar Testleri” ihalesini kazananlar duyurusu yayınlanmıştır. / “Provision for Approved Laboratory Test …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir