Bu tıp fakültesini birinci bitiren doktor çok şanslı!

aziz_sancar

Nobel Ödülü İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nde Sürekli Olarak Sergilenecek

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın İsmi Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’ne Veriliyor

İstanbul Tıp Fakültesi’nin 2016 Yılı Mezuniyet Törenine de katılacak olan Sancar, fakülteyi birincilikle bitiren doktora diplomasını takdim edecek

DNA onarımı hakkındaki bilimsel çalışmasıyla 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü alan İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Mezunu Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Madalyası ve Sertifikasını İstanbul Üniversitesi’ne bağışlıyor. Prof. Dr. Aziz Sancar, 23 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi’ni ziyaret edecek ve bir dizi programa katılacak.

Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul Üniversitesi ziyareti kapsamında İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde dönem birincisine diplomasını takdim edecek ve bir konuşma yapacak.

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’nin ardından Prof. Dr. Aziz Sancar, İÜ Rektörlük Binası Mavi Salon’da düzenlenecek törenle Nobel Madalyası ve Sertifikasını İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a takdim edecek. Prof. Dr. Aziz Sancar’a dünya bilimine yaptığı katkılardan dolayı İstanbul Üniversitesi tarafından “Onur Ödülü” verilecek.

“Prof. Dr. Aziz Sancar Genç Bilim İnsanlarımıza Örnek Olacak”

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Mezunu olan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel Ödülünü İstanbul Üniversitesi’ne hediye etmesine ilişkin olarak İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, şu açıklamayı yaptı: “Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar İstanbul Üniversitesi’ne ve ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Kendisi İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nin yetiştirdiği bir değer olarak bilim alanında başarabileceklerimizi gösterdi.

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın üniversitemize bağışladığı bu ödül İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nde sonsuza dek sergilenecek ve genç bilim insanlarına da ilham kaynağı olacaktır.

“Prof. Dr. Aziz Sancar’ın İsmi Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’ne Veriliyor”

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adı İÜ Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’ne veriliyor.   Prof. Dr. Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Açılış Töreni aynı gün gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Aziz Sancar, öğretim üyeleri ile bir araya gelerek enstitüde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alacak ve tecrübelerini aktaracak. Gelecekte hayata geçirilebilecek bilimsel projeler hakkında da fikir alış verişinde bulunulacak.

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın İstanbul Üniversitesi Ziyaret Programı

23 Mayıs 2016/Pazartesi

10.00-10.30  İstanbul Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’ne Katılım
Dönem Birincisine Diploma Takdimi
                          YER: Haliç Kongre Merkezi/Sütlüce

11.30         Nobel Ödülünün Üniversiteye Takdimi

Prof. Dr. Aziz Sancar’a Onur Ödülü Verilmesi

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Konuşması

YER: Rektörlük Binası Mavi Salon/Beyazıt Yerleşkesi

15.00        Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adı verilen Enstitü’nün Açılış Töreni
                   YER: Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü/Çapa Yerleşkesi

Bilgi İçin:     Arş. Gör. Damla AKAR
Tel:                0212 440 00 00 (11940)
Mail:             iubasin@istanbul.edu.trdamla.tosyalioglu@gmail.com

Bunu Okudunuz mu?

Koronavirüs nedeni ile tıp öğrencilerine simülasyonla tıp eğitimi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi preklinik öncesi dönem öğrencileri, klinik ortamlarda uygulanması gereken ve koronavirüs nedeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.