Çapa ve Cerrahpaşa fakülteleri taşınıyor!

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (Çapa) ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi taşınıyor.

Yıkılıp yerinde yapılması planlanan İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri (CTF) için taşınma kararı alındı.

Bugün’ün haberine göre, İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa), Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi’nin bir kısmı Avcılar Kampüsü’ne taşınacak.

Üniversite yönetiminin aldığı karara öğrenciler ve akademisyenler tepki gösterdi.

‘KAPASİTESİ YETMEZ’

İÜ Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Tükel, karara tepki göstererek “Anabilim dallarının hasta hizmetinden koparılması, temel bilimlerle ilgili hasta hizmetinin çökmesi anlamına gelecek. Ayrıca Avcılar yerleşkesinde 4 bin 500 civarında öğrenciyi içine alacak kapasitede bir bina bulunmuyor” diye konuştu.

İÜ Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu, kararın olumsuz sonuçlar doğuracağını belirterek, “Yaklaşık 4 bin 500 öğrenci Avcılar’a taşınacak. Bunun gerek eğitim, gerek hasta hizmeti, gerekse de uzmanlık eğitimi açısından çok sakıncalı olacağını düşünüyoruz. Öğrenciler 08.00-09.00 arası Avcılar’da 10.30-12.00 arası hastanede öğleden sonra tekrar Avcılar’a gitmek zorunda kalacak. Düşünülmeden alınmış bir karar” dedi.

habersol

Bunu Okudunuz mu?

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin başarısı Fransız basınının gündeminde

Fransa’nın dünyanın dört bir yanına Fransızca, İngilizce ve Arapça yayın yapan kanalı France 24, Cerrahpaşa …