Cumhuriyet tıp 2015 mezunlarından anlamlı pankart!

SİVAS’ta Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi’nden 2014-2015 Akademik Yılı’nda mezun olan 180 öğrenci, diploma heyecanı yaşadı. Öğrenciler sağlıkta yaşanan şiddete dikkat çekmek için ‘Bu şiddet sona ersin’ yazısı açtı.

Mezuniyet töreni, CÜ Kültür Merkezi yanındaki amfi tiyatro alanında düzenlendi. Törene, CÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Erkul, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okay Bulut, akademisyenler ve öğrenciler ile yakınları katıldı. Mezun olan öğrenciler toplu fotoğraf çektirdikten sonra tek sıra halinde yürüyerek tören alanına geldi. Bu sırada öğrencilerin açtığı pankartların üzerinde yazan, ‘6 yılı patoz ettik’ ve ‘Bizler öldürmeyi değil yaşatmayı biliriz’ ifadeleri dikkat çekti. Ayrıca öğrenciler, geçtiğimiz ay geçirdiği trafik kazasında ayağı kesilen ve Ankara’da tedavi gören sınıf arkadaşları Aykut Soğancı için de ‘Bizimlesin Aykut’ yazılı dev pankart açtı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler, ‘Bu şiddet sona ersin’ yazısı da açarak sağlıkta şiddetin son bulmasını istedi.

Programda konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Okay Bulut, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, “41 yıl önce eğitime başlayan tıp fakültemizin, bugün mezun ettiği 180 hekimle birlikte ülkemiz hizmetine sunduğu hekim sayısı 4 bini aşmıştır. Fakültemiz 203 öğretim üyesi, 245 akademik personeli ve 1305 öğrencisi ve eğitim kalitesiyle ülkemizin önemli bir tıp kurumudur” dedi.

Daha sonra başta dereceye giren öğrenciler olmak üzere tüm öğrencilere diplomaları verildi.

AA

Bunu Okudunuz mu?

Cumhuriyet Tıp Öğrencilerine Simülasyon Eğitimi

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp ve Sağlık Bilimleri fakülteleri öğrencileri, simülasyon merkezinde uygulamalı olarak eğitim alıyor. …