Datça Knidos’a Tıp Fakültesi Müjdesi!

MSKÜ Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu’nun aşçılık bölümünde 22, muhasebe bölümünde 31 ve turizm bölümünde 42 olmak üzere toplam 95 öğrenci mezun oldu. Aşçılık bölümü mezunları için özel bir yemin töreni yapıldı.

Türk Bayrağı, okul flaması ve yıl içerisinde çeşitli yarışmalarda kazanılan madalya ve kupalarla donatılan masaya konulan yemek tenceresi el basan öğrenciler, yemin etti. Datça Amfi tiyatroda düzenlenen mezuniyet törenine; Kaymakam Hamdi Üncü, Hava Radar Mevzi Komutanı Hava Albay Abdulkadir Solmaz, CHP’li Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nevres Hürriyet Aydoğan, okul müdürü Doç. Dr. Yaşar Ayrancı, öğrenci ve veliler ile vatandaşlar katıldı.

DATÇA’YA TIP FAKÜLTESİ

MSKÜ Rektör Yardımcısı Nevres Hürriyet Aydoğan, yurt içi ve yurt dışında büyük başarılara imza atan aşçılık bölümü mezunlarını kutlayarak, başarılarının devamını diledi. MSKÜ olarak Datça için yeni bir proje hazırlığı içinde olduklarını belirten Aydoğan, “Datça’ya en yakın Yunan adalarından olan Kos, antik Yunan döneminde modern tıbbın kurucusu Hipokrat’ın yaşadığı yerdir. O dönemde, Datça Knidos’da dünyanın ilk tıp fakültesi kurulmuştur. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak, çok kısa sürede eski tıp fakültesini burada canlandırıp, Datça’ya farklı bir imaj kazandırmaya yönelik bir projemizin olduğunu sizlere müjdelemek isterim. Yeni mezunlarımızın yolları aydın; bahtları açık olsun. Umarım her şey isteğiniz gibi olur” diye konuştu.

Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA)
Hürriyet

Bunu Okudunuz mu?

MSKÜ Tıp Fakültesi, ilk mezunlarını verdi

Yunanistan’dan gelen Hipokrat Derneği üyesi Minas Chatziantoniou ile öğrenciler törende hipokrat yeminini canlandırdı MSKÜ Atatürk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.