DHY atamalarında güvenlik soruşturması atamadan sonra yapılacak!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda bazı açıklamalar yaptı. Sağlık Bakanlığı personel alımında personelin işe başlatılacağını, güvenlik soruşturmasının daha sonra yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık sistemi ve sağlık personeli konularında açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Akdağ gereksiz sezaryene ceza, yerli ilaç üretimi, şehir hastaneleri gibi konulara değindi. Bakan Akdağ ayrıca Sağlık Bakanlığına sağlık personeli alımında yapılan güvenlik soruşturmaları hakkında da önemli ifadeler kullandı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, personel alımlarında güvenlik soruşturmasının süreci çok uzattığını belirtti. Personel ihtiyacının bu nedenler kurumları zor durumda bıraktığını ifade eden Bakan Akdağ, bu konuda bir önlem alınacağını kaydetti. Buna göre Sağlık Bakanlığı personel alımında göreve başlamaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması ile işe başlayacak. Güvenlik soruşturmaları ise personel görevinin başındayken gerçekleştirilecek.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurumlarında terör örgütü mensubu temizliği başlatılmıştı. FETÖ’nün devlet kurumlarına sızmalarının önüne geçmek için, kamu personeli alımında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması şartı getirilmişti. Ancak pek çok kurumda güvenlik soruşturmaları çok uzun sürerek gerek adayları gerekse kurumları mağdur etmişti.

http://www.mymemur.com.tr/saglik-bakanligi-guvenlik-sorusturmasi-personel-alimindan-sonra-yapilacak-85109h.htm

Bunu Okudunuz mu?

Yüzlerce yeni mezun hekim “güvenlik soruşturması”na takıldı!

Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra devlet hastanesinde kadro gösterilerek atama bekleyen yüzlerce hekim, “güvenlik soruşturması”na …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.