Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

EgitimAl - ABD'de Tıp Stajı Fırsatı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• EgitimAl - ABD'de Tıp Stajı Fırsatı

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere, Türkiyede tıp eğitimi alan arkadaşlar için yurtdışı staj imkanları pek bir kısıtlı. Klinik staj döneminde ve mezun durumunda olan tıp öğrencileri ve mezun arkadaşlar için ABD’de tıp stajı fırsatı sunuyoruz. Uygunluğunuza göre ABD’de yerleştirildiğiniz üniversite hastanelerinde (aralarında University of California, Los Angeles (UCLA), Columbia University, New York University, University of Michigan gibi üniversite hastanelerinin de bulunduğu) ve bireysel sağlık kurumlarında Amerikalı bir doktorun yanında staj yapabilme hakkı kazanıyorsunuz. Böylelikle, hem doğrudan Amerikan sağlık sistemini deneyimlemiş hem de USMLE sınavına fayda sağlayacak klinik tecrübe kazanmış oluyorsunuz. Ayrıca, yanında staj yaptığınız Amerikalı doktordan Tavsiye Mektubu alma şansınız da oluyor.

Bence incelemenizde fayda var. İsterseniz daha detaylı bilgi de verebilirim.
    En son düzenleyen egitimal; 27-12-2019, 02:39 PM.

Müthiş! Daha detaylı bilgi paylaşabilir misiniz acaba? Ayrıca bu programın bir benzeri Avrupa için de geçerli mi? Özellikle İspanya'da staj yapmak ile ilgileniyorum fakat bu konuda evraklarla ve yazışmalarla ilgili bana yardımcı olacak bir kuruma ihtiyacım var. Ailem ile birlikte yakın zamanda İspanya'da emlak satın almak üzere yurt dışına çıkacağız ve bu esnada staj imkanları için görüşmeler gerçekleştireceğim fakat bu işlemleri rehber bir kurum yardımıyla gerçekleştirmeyi tercih ederim. En yakın zamanda cevabınızı bekliyorum!

Yorum yap

Merhabalar Serhat bey, İspanya için staj imkanları genel olarak Erasmus+ sayesinde gerçekleşmekte. ABD'de tıp stajıyla detaylı bilgi vermek isterim tabii ki. Hangi konuları merak ediyorsunuz?

Yorum yap

Merhaba.Amerika'da doktorluk yapmayı düşünüyorum da bu Amerika'da staj işi nasıl oluyor okulu bitirdikten sonra mı gidiliyor,Neler yapmak gerekiyor(not ortalaması vs.)?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X