Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Unconfigured Ad Widget

Çöküş

Koç Üniversitesi mi Cerrahpaşa İngilizce mi?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Koç Üniversitesi mi Cerrahpaşa İngilizce mi?

Merhaba ben benim için çok önemli olan bir soru sormak istiyorum.

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce arasında kararsız kaldım. İlk 50 içerisinde yer aldığım için her ikisi de tutuyor. Size ikisi hakkında da bilgiler vereyim öncelikle. Siz de tıp fakültesinde neler olması gerektiğini benden daha iyi bildiğiniz için sizlerin bana yardımcı olacağını umuyorum.

Öncelikle her ikisi de tamamen ingilizce.

Koç Üniversitesinin kampüs imkanları, spor olanakları ve kulüp faaliyetleri gerçekten çok iyi. Kampüs şehirden uzakta güzel bir yere konumlanmış. Dersler ingilizce. Seviyesi iyi olduğu için oraya gidersem hazırlık okuyacağım. Bu sırada faaliyetlere de katılabilirim. Farklı yabancı diller de öğrenebilirim. Laboratuvar ve sınıf imkanları da gerçekten iyi. Toplam 40 kişilik sınıflardan oluşuyor. Kişi başına her aletten(mikroskop vs.) en az 1 tane düşüyor. Maketler de oldukça fazla. Ancak fakültenin hastanesi yakın değil. Her ne kadar gittiklerini söyleseler de anladığım kadarıyla ilk 2 sene pek kullanılmıyor. Yurt ve burs olanakları da gayet iyi görünüyor. 1. Seneden itibaren akademik kadrosu karşısında sunum yaptırıyorlar. USMLE sınavı için TUS sınavından ayrı olarak da yardımcı oluyorlar. Ayrıca araştırma olanakları da gayet iyi. Yaptırdıkları bu sunumu doçentlik seviyesine geçmek için yapılan sunum zorluğunda olduğunu ve öğrencileri sunum konusunda iyi yetiştirdiklerini söylüyorlar. Ders hocaları ile iletişim kişi sayısı azlığından dolayı kolay oluyor. Ayrıca dersler slaytlar üzerinden işleniyor. Fakat sınav zorlukları hakkında pek bilgim yok. Gerçekten de bunu merak ediyorum.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi gerçekten köklü bir üniversite. Dersler ingilizce gözüküyor. Ama yaptığım araştırmalara göre ingilizce anlatım yeterli değilmiş. Bazen türkçe anlatıma geçilebiliyormuş. Bunlardan dolayı büyük ihtimalle hazırlık okumayacağım. Hocalar samimi gözüküyor ve öyle söyleniyor. Pratik imkanı ilk sınıftan itibaren oldukça fazla oluyor. Farklı programlar ve araştırmalar varmış. Fakat bu imkanları kendimizin sağlaması gerekiyor. Haftada 4 gün ders varmış. İlk sene bu yüzden biraz rahat gibi gözüküyor. Bu yüzden insanın kendine zaman ayırması da kolaylaşıyor. Derslerin ve sınavların da kolay olduğu söyleniyor.

Ben aslında Koç Üniversitesine gidip pratik imkanlarıyla ilgili veya farklı bir konuda sorun olursa Cerrahpaşa İngilizceye geçmeyi düşünüyordum. Fakat sonrasında Lys puanının çok önemli olmadığını ve Agno dedikleri şeyin önemli olduğunu gördüm. Koç Üniversitesindeki sınavların zorluğu hakkında bilgim olmadığı için geçiş zor gibi gözüküyor.

Bu konuda sizden yardım bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hazırlanıyor...
X