Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Hekim Olmak.. (Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi)

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • Hekim Olmak.. (Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi)


  Arkadaşlar merhaba. Hayatınız için çok önemli olan yıllardan birini geçirdiniz ve umarım istediğin başarıyı sağlamışsınızıdır. Bu siteye girdiğinize göre sağlamışınız demektir benim için.Çünkü tıp fakültesi sayısal bölümün en yükseğidir.Hepinizi tebrik ederek sözlerime başlıyorum.

  Şunu en başa yazayım gerçekten istemeyen bir öğrenci için tıp fakültesi bir eziyettir. Okuması bitirmesi gerçekten zor çünkü elindeki malzeme belli. İnsan! Bu yüzden zor ama başarılamayacak bir şey değil. Gayret gösteren ve belli bir çalışma disiplinine sahip olan bir öğrenci çok rahat bir şekilde okulunu bitirir ve TUS'u kazanıp istediği dalda uzmanlığını da yapar.

  Tıp fakültesine gelirken aklınızda olması gereken şey kapısından içeri adım attığınız hekimlik mesleğinin kutsallığı ve önemi olmalıdır. Yani tıp fakültesine ben çok para kazanıcam, zengin olucam, süper arabalar alıcam gibi düşüncelerle gelirseniz bu mesleğin tüm fertlerine ayıp etmiş olursunuz. Tabi ki maddiyat önemli ama tıpta-hekimlikte önemli olan bence maddiyat değil.

  Yukarıda da dediğim gibi sizin işiniz artık "İNSAN" olacak. Siz insanı sevmelisiniz. Yardım etmeyi sevmelisiniz. Çünkü karşınıza gelen kişi yardımınıza muhtaç olan bir insan olacak. Tıp fakültesine adım attıktan sonraki tüm hedefiniz sizin yardımınıza muhtaç bir insandan, hastanızda, "Allah razı olsun doktor hanım/bey." Teşekkür ederim bizimle çok iyi ilgilendiniz, yaramıza merhem oldunuz" gibi cümleleri duymak olsun. Eğer dediğim gibi düşünürseniz ve bu yolda özen gösterirseniz inanın hiçbir zorluk aksilik veya eksiklik sizi yıldıramaz ve meslek hayatınızla birlikte sivil hayatınızda da mutlu olursunuz.

  Okula ilk geldiğinizde belki bir şey anlamayacaksınız ama ilk dersinize giren hocanız size meslektaşı gibi bakınca" Doktor hanım/bey bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?" tarzı bir soru sorduğunda hissedeceğiniz duygular paha biçilemez ...

  Beyaz önlüğünüzü elinize aldığınızda, giydiğinizde hissedeceğiniz duygular paha biçilemez...

  14 mart günü yakınlarınızdan gelen "Tıp bayramın kutlu olsun" cümlesini okumak paha biçilemez...

  Yakınlarının sana artık isminle değil de "Doktor" diye seslendiklerini duymak paha biçilemez...

  Kısacası doktor olmak paha biçilemez...

  Kendimce size hekimlik mesleğini anlattım. Sürç-i lisan ettiysek affola.

  Her şey gönlünüzce olsun.

  Yasin Yılmaz Fidan

  Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi


 • #2
  Merhaba. Üniversite konusunda, eğitimi hocaları konusunda yardim eder misiniz?

  Yorum

  Unconfigured Ad Widget

  Collapse
  İşleniyor...
  X