Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Unconfigured Ad Widget

Collapse

e-YDS 2018/6 İngilizce başvuruları başladı

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • e-YDS 2018/6 İngilizce başvuruları başladı

  e-YDS 2018/6 İngilizce alanında, 9 Haziran 2018 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

  Sınava başvuru süreci 16 – 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında olup adaylar başvurularını 16 Mayıs 2018 tarihinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00'den itibaren yapabileceklerdir.

  Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 4200, İstanbul’da 432, İzmir’de 112olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

  Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve e-YDS 2018/6 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI

  2018 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2018 e-YDS) Kılavuzu
  Deneme e-Sınav Uygulaması
  Başvuru İçin Tıklayınız

  TIPFak.com Yöneticisi

Unconfigured Ad Widget

Collapse
İşleniyor...
X