Duyuru

Collapse

SORU SORMADAN ÖNCE DİKKAT!

Soru sormadan önce "Sıkça Sorulan Sorulara" bakınız yada sorunuzun cevabı var mı diye forum arama kısmını kullanınız! 'Çok önemli' , 'Acil' gibi açılan başlıklar cevaplanmaksızın kaldırılır!!!
Daha Fazlası
Daha Az Göster

Gelecekte Doktorluk Mesleği

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Gelecekte Doktorluk Mesleği

Öncelikle Merhabalar

Doktorluk gerçekten çok yapmak istediğim bir meslek. Hatta 7 8 yıldır kurduğum bir hayal. Ancak gelecek için aklımı kurcalayan bazı sorular var.

Bu sezon üniversite sınavında yalnızca tıp yazacak bir kişi olarak yazıyorum. Sizce bundan yaklaşık 6-7 sene sonra doktorluğun yurt içi ve yurt dışındaki durumu nasıl olacaktır? Şimdi fakülteye girecek olsam önümüzdeki 40 45 sene içerisinde sizce mesleğin ölümü yada önemini yitirmesi söz konusu olur mu? Demek istediğim şu işsiz kalır mıyım? Son olarak Genetik Mühendisliği hakkında bilginiz var mı?

Kesinlikle issiz kalmazsin. İleriki yillarda kendini daha yetistiren hekimler maddi ve manevi olarak daha fazla tatminkarlik yasayacaklardir

TIPFak.com Yöneticisi

Yorum

Ülkede yeni iş sahalarının açılacağını düşünmüyorum.Bu sebeple Tıp daha uzun yıllarca gözde meslek olacaktır..İmkanın varsa yurt dışına gitmelisin yoksa ve biyolojiye ilgin varsa tıp yaz.Şunu bil ki dostum bu meslek para için yapılmaz.Ciddi özveri gerektirir.Tıpın verdiği güvence iştedir.Pamuk şekeri tadında bir hayat vaat etmez.Seni sıkı çalışma ve stresli günler bekler.Hastanelerin acillerine gidip yeni atanmış kişilerden bu konu hakkında bilgi alabilirsin. Tıp yazarsan karşına tus çıkacak onu da söyleyeyim her geçen gün soruların zorlaştığı ve uzman kadroların dolduğu bir sınav puanlar gittikçe astronomikleşiyor.Haberin olsun ek:Tıp mesleğinin ölmesi ne kadar saçma? Kim doldurdu bu saçmalıkları beynine ?İnsan var olduğu sürece tıpta var olacak.Ayrıca tıp mesleği onu severek yapanlar var olduğu sürece toplumda önemi yitirmez.

Last edited by Kel Mahmut; 06-05-2018, 10:01 PM.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
      İşleniyor...
      X