Gözyaşları sel oldu Berkayın cenazesi son kez babaevinde…

İstanbul’daki hain terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Berkay Akbaş’ın (19) cenazesi Sinop’daki evlerine getirildi. Evlerinin önünde helallik alınmasının ardından cenaze, Büyük Cami avlusuna götürüldü.

İstanbul’daki otopsi işlemlerin ardından ailesi tarafından alınan Akbaş’ın cenazesi, Beşiktaş Belediyesine ait cenaze aracıyla Sinop’a getirildi. Vali Hasan İpek, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Akbaş’ın cenazesi, Sinop Belediyesi gasılhanesine konuldu.

Gözyaşları sel oldu Berkayın cenazesi son kez babaevinde…

Akbaş’ın babası Salim Akbaş, burada Vali Hasan İpek ve beraberindekilerle vatandaşların başsağlığı dileklerini kabul etti. Berkay Akbaş’ın cenazesi daha sonra helallik alınması için evlerinin önüne götürüldü. Berkay’ın babaevine Türk bayrakları ile üzerinde Fenerbahçe formasının yer aldığı fotoğrafı asıldı.

Helallik alınmasının ardından cenaze Sinop Aleaddin Camisi’ne getirildi. Buradaki törene Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop milletvekili Nazım Maviş, CHP Genel BAşkan Yardımcısı Engin Altay, CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, protokol üyeleri, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Berkay Akbaş, Çukurbağ Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gozyaslari-sel-oldu-berkayin-cenazesi-son-kez-babaevinde-40304292

Bunu Okudunuz mu?

Tıp öğrencisi Covid-19 nedeniyle vefat etti!

Konya Selçuk Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Merve Mercan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İlk gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.