İntörn Doktor Basketbolda Türkiye Şampiyonu Oldu

İzmir, Container Hall’da gerçekleşen Red Bull King of The Rock Türkiye Finali’nde intern doktor Yunus Berk Targan Türkiye Şampiyonu’u oldu

Eylül’de katıldığı İzmir elemelerinden sonra elde ettiği başarıyla Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanınca, yapması gereken ödevleri olduğu için gece yarısına kadar çalışmak zorunda kalan Yunus Berk Targan, uykusuz geldiği Türkiye Finali’nde şampiyonluğu elde etmeyi başardı. Ama bu uğurda hem kuzeninin düğününü hem de ertesi sabah gitmesi gereken stajı iptal etti! Hikayenin detaylarını kendisinden öğreniyoruz.

Gitmen gereken bir düğün varmış galiba ama bütün maçları kazanarak, şampiyonluğa kadar buradaki işini uzattın…

Evet! Çok sevdiğim bir kuzenim var, dayımın kızı. Şu sıralar düğün için toplanmaya başlamışlardır. Ben de orada olurum diye düşünüyordum ama buradaki işim haliyle uzadı! Sonuçta böyle bir fırsat da insanın eline bir kez geçer, bunu anlayışla karşılayacaklarını umuyorum. Sonuçta şampiyonum!

Aynı zamanda tıp öğrencisisin. Sabah da hastanede gitmen gereken bir nöbet vardı galiba?

Evet, tıp öğrencisiyim ve son sınıftayım. Bu yıl daha çok staj yapmakla geçiyor. Pediatri bölümünde okuyorum, yarın da hastanede gözlem görevim vardı. Onun için hastaneyi aradım, gidemeyeceğimi söyledim. Zaten görevi ben istemiştim, hem kendim isteyip, hem gidemeyince şekil olarak kötü duracak tabii ama umarım onlar da anlayışla karşılarlar.

Peki, bu basketbol sevgisi nereden geliyor?

Birinci sınıftan beri spor yapıyorum diyebilirim, ilk kelimem de topmuş hatta (gülüyor). Önce yüzmeyle başladım, ancak onun antrenmanları çok ağırdı ve benim derslere de ağırlık vermem gerekiyordu. Sonraları voleybolla devam ettim, hatta okul takımında Türkiye ikinciliğimiz var. Tam bu spora kulüp bazında adım atacaktım ki basketbolla tanıştım. Önce okul takımlarında oynadım ama kötüydük o zamanlar. Sonraları kendi başıma, okuldan sonra geliştirdim. Sokakta oynaya oynaya, şut ata ata… Kulüpte de oynadım ama sakatlandığım için aktif olarak çok fazla devam edemedim.

Derslerle birlikte sporu devam ettirmen zor oldu mu?

Aslında annem ve babam derslerimden geri kalmamamı istedi hep. Babam da doktor ayrıca. Ama öyle eve kapanıp sürekli ders çalışan biri değilim, zaten kafam basıyor (gülüyor). Yani geriye kalan zamanda spor yapabildim hep. Ama elbette tıp öğrencisi olduktan sonra biraz zor oldu. Mesela amatör ligde oynarken, sınav zamanları hep uzak kalıyordum. Bu da moralimi bozuyordu.

Dersleri aksatmıyorsun ama bugün stajı bir tık kırdın gibi…

Yani, aslında ille de orada olmam gerekmiyordu. Ben daha çok staja yeni başladığım için istiyordum, hani gideyim göreyim… Ama işte olmadı. Bunu da aksattık düğünü de (gülüyor).

Peki, Red Bull King of The Rock için ne düşünüyorsun?

Tam bana göre işte! Çünkü başka sebeplerden dolayı takım sporu olarak basketboldan uzak kalanlara bir fırsat doğuyor. Red Bull da sokak basketbolu turnuvasını çok profesyonel şekilde gerçekleştiriyor. Üstelik işin ucunda Sırbistan’daki Dünya Finali de vardı.

Finalde maç maç baktım, elenirsem düğüne, elenmezsem de Sırbistan’a giderim diye düşündüm (gülüyor). Herhalde düğündekiler artık daha az kızarlar. Zaten bir tarafım da oradaydı! Sürekli mesajlar geliyordu, “ne yaptın, kazandın mı?” gibisinden… Aslında bu kadar ilerlemeyi beklemiyordum, dün de ödev yaptığım için uykusuzdum. Kendimi de şaşırttım!

Yunus Berk Targan böylelikle geçtiğimiz yılın şampiyonu Kıvanç Dinler’le birlikte 17 Eylül’de Sırbistan’da gerçekleşecek Red Bull King of The Rock Dünya Finali’ne katılmaya hak kazandı.
medimagazin

Bunu Okudunuz mu?

ADÜ Tıpta 2 intörn doktorun Covid-19 testi pozitif çıktı!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde 2 intörn doktorun Kovid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi. Aydın Adnan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.