Ana Sayfa / FAKÜLTE HABERLERİ / İstanbul Cerrahpaşa’yı yeni rektörü anlatıyor: Cerrahpaşa yerinde hizmete devam ediyor

İstanbul Cerrahpaşa’yı yeni rektörü anlatıyor: Cerrahpaşa yerinde hizmete devam ediyor

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin yenilenen yüzü ve mimari gelişimini yeni rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın anlatıyor. Aydın özellikle hem eğitimin hem hasta hizmetlerinin devam ettiğinin altını çizdi

 

“İstanbul Cerrahpaşa Tıp FaküttesiRektör Prof. Dr. Nuri Aydın İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa kurulduğunda aslında bu kuruma ismini veren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’dir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ülkemizin en köklü tıp fakültelerinden biridir. Bulunduğu yer itibarıyla sur içerisinde tüm ulaşım ağlarına yakın ve yaşayan bir kent hayatı içerisindeki fakültemizdir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi verdiği tıp hizmeti ve eğitimi ile ülkemizin en üst düzeyde hizmete kavuşmuş olan bir tıp fakültesidir. Öğretim üyelerimizin yeterliliği, yurt dışı ile bağlantıları ve ortaya çıkardıkları uluslararası yayınları dünyaca kabul edilmiş ve birçok uluslar arası dergide basım şansı yakalamış, ciddi makaleler üreten ve ürünler ortaya çıkaran bir fakültemizdir.

‘Cerrahpaşa yerinde ve en modern şekilde inşa edilecek’

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi oldukça eski olan binalarını yenileme kararı almıştır. Bu karar çerçevesinde fakülte kendi içerisinde ve bulunduğu mevcut yer içerisinde yenilenmeye başlamıştır. Bu çalışmalar ilk aşamada bir proje ile ortaya konmuştur. Bu projenin ilk aşaması olan tüm fakülte alanının tapularının birleştirilme işlemine başlanmış ve eski binaların yıkım aşaması aşama aşama ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu bağlamda hala fakülte içerisinde bulunan bazı binaların boşaltılma işlemi devam etmektedir. Ancak bu eğitimde hiçbir aksamaya neden olmayacaktır. Hem eğitimin devam etmesi hem hasta hizmetlerinin devam etmesi tam kapasite devam etmektedir. Burada şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum.  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerinde taşınmayacaktır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerinde ve en modern şekilde inşa edilecektir.

Cerrahpaşa tıp Fakültesi ülkemizin en üst düzey öğrenci grubunu ağırlamaktadır. Türkçe Tıp Bölümümüz ilk 2000 öğrenci içerisinden öğrenci almaktadır.  İngilizce Tıp Bölümümüz ilk 350- 400 civarındaki öğrencileri almaktadır.”

Medimagazin

Bunu Okudunuz mu?

Dekan: ‘Bir üniversitede iki tıp fakültesi olmaz’ görüşü yanlıştır!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Duran: – “Bu markanın değerini yitirmesine izin verilmemelidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.