ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (UÜ) TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ SAİD ERKAM BIYIKOĞLU, BULGARİSTAN’DA DÜZENLENEN DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI’NDA KENDİ KATEGORİSİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU. (İHA/BURSA-İHA)

İşte Dünyanın Bileğini Bükemediği Tıp Öğrencisi!

Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu olan Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu, Rektör Yusuf Ulcay’ı ziyaret etti.

Uludağ Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Rektör Ulcay, Bulgaristan’da düzenlenen 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 55 Kilogram 21 Yaş Altı kategorisinde dünya şampiyonu olan tıp fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu’nu başarısından dolayı tebrik etti.

uutf-bilek-sampiyonu

Şampiyonluk maçını bizzat izlediğini ve kazanılan başarıdan dolayı büyük sevinç duyduklarını söyleyen Ulcay, böylesine azimli ve çalışkan bir öğrencinin Uludağ Üniversitesi’nde olmasından dolayı da ayrıca mutlu olduğunu vurguladı. Programlı çalışmanın, azmin ve istemenin büyük başarıların kapısını açacağına inandığını kaydeden Rektör Ulcay, ”Hangi alanda olursa olsun gerçekten çalışan, sabreden ve inanan herkes istediğine bir gün mutlaka ulaşır. Said kardeşimiz bize bu konuda gösterilebilecek en büyük örneklerden bir tanesidir. Tıp eğitimini aksatmayan, antrenmanlarına da düzenli olarak devam eden Said, hem eğitim alanında hem de sporda ciddi başarılara imza attı. Biz kendisini tebrik ediyoruz. Ailesini de spor hocalarını da tebrik ediyoruz. Çok daha büyük başarılara ulaşacağına da gönülden inanıyoruz. Üniversite yönetimi olarak da kendisinin her zaman yanındayız. ” ifadelerini kullandı.

14502867_1059223134176229_8471609759429467949_n

Bilek güreşi ile lise yıllarında tanıştığını kaydeden Said Erkam Bıyıkoğlu ise amatör olarak yürüttüğü spor hayatını, Uludağ Üniversitesini kazandığı yıl profesyonele dönüştürdüğünü vurgulayarak, ”Bursa’ya geldiğimde Yalova’da yaşayan milli takım antrenörü Engin Terzi ile tanıştım. Hocamız ile yaklaşık 3 aylık bir antrenman yaptık. Romanya’da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’na katıldım. Orada Avrupa 2.’si oldum. Ancak bu sonucu asla kabul etmedim. Hocamız bana Bulgaristan’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na gitmek isteyip istemediğimi sordu. Ben de seve seve kabul ettim. Daha çok ve sıkı bir antrenman dönemine girdim. Yaptığım programlı ve azimli çalışmaların sonucunda kendi kategorimde dünya şampiyonu olmayı başardım. Bundan sonraki hayalim de hem tıp eğitimimi tamamlamak ve doktor olmak hem de bilek güreşinde en iyiler arasında yer almak.” dedi.

İşte final maçının videosu:

KENDİSİNİ TIPFAK AİLESİ OLARAK TEBRİK EDERİZ…

Bunu Okudunuz mu?

Tıp öğrencisi Covid-19 nedeniyle vefat etti!

Konya Selçuk Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Merve Mercan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İlk gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.