Niğde Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne YÖK’ten onay

NİĞDE (CİHAN)- Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Tıp Fakültesi için YÖK’ten onay alındığını söyledi.

Tıp Fakültesi’nin kuruluşun bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu kararına bağlı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Adnan Görür, “Fakültenin kuruluşunun YÖK tarafından onaylanması bizim için oldukça önemli bir süreç. Yaptığımız görüşmelerden yola çıkarak YÖK’ten olumlu kararın çıkmasının en büyük sebeplerinden biri üniversitemiz bünyesinde kurulan son 4 fakülteden ikisinin hayırseverler tarafından yaptırılmasıdır. Bu bakımdan tıp fakültesinin kuruluşunda hayırseverlerimizin desteğinin de belirleyici rol oynadığını unutmamak gerekir.” dedi.

Tıp fakültesinin hem üniversiteye hem de Niğde’ye ciddi katkılar sağlayacağını belirten Rektör Görür, “Yıllardır bu hayali gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Her türlü girişimde bulunduk, elimizden gelen her şeyi yaptık. Bu süreçte üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.” diye konuştu.
CİHAN

Bunu Okudunuz mu?

Üniversitelerde online sınavlar nasıl yapılacak? YÖK açıklama yaptı.

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde uygulanacak dönem sonu dijital sınavlar için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine …