Niğde’de iki sağlık kurumu eğitim ve araştırma hastanesi oldu!

Niğde’de Sağlık Bakanlığına bağlı iki sağlık kurumu, Ömer Halisdemir Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet verecek.

Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fatih Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Devlet Hastanesi ve Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi’nin “Birlikte kullanım protokolleri”nin imzalandığını belirtti.

Protokol ile Niğde Devlet Hastanesi’nin, “Sağlık Bakanlığı Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi”, Bor FTR Hastanesi’nin de “Sağlık Bakanlığı Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak hizmet vereceğini bildiren Balcı, her iki hastanenin “afiliasyon” (kurumlar arası iş birliği) kapsamında Ömer Halisdemir Üniversitesi ile kullanılacağını kaydetti.

Söz konusu sağlık kurumlarının, artık eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet vereceğini vurgulayan Balcı, “Yakın zamanda bakanlığımız tarafından onayı verilen 400 yataklı ek bina ile hastanemiz daha da büyüyecek. Eğitim araştırma hastaneleri ile hastalarımızın artık başka illere sevk olmaları azalacak. İlimiz için çok büyük bir hizmet.” ifadelerini kullandı.

Balcı, hastanelerin dönüştürülmesine katkıları nedeniyle Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, AK Parti Niğde milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen ve Vali Ertan Peynircioğlu’na teşekkür etti

sağlıkaktuel

Bunu Okudunuz mu?

Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi Protokolü İmzalandı!

Niğde Üniversitesi’nin adı, Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirilmişti. Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne kurulması onaylanan Tıp Fakültesinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.