Nijerya’da yeni Covid-19 varyantı tespit edildi

Nijerya'da yeni Covid-19 varyantı tespit edildi

Nijerya ve 15 ülkede tespit edilen varyantın İngiltere’de ortaya çıkan yeni türden farklı olduğu belirtildi.

Batı Afrika ülkesi Nijerya’da yeni tip corona virüsün (Kovid-19) B.1.2.5 adlı yeni varyantının tespit edildiği bildirildi.

Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi (NCDC) Direktörü Dr. Chikwe Ihekweazu, yaptığı açıklamada, ülkede yeni tespit edilen varyantın İngiltere’de ortaya çıkan Covid-19’un B.1.1.7 adlı varyanttan farklı olduğunu ve henüz endişe verici olarak tanımlanmadığını belirtti.

Ihekweazu, ülkedeki araştırmacıların ve bilim insanlarının bu yeni mutasyonu daha iyi anlamak için 130 numune üzerinde çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Ülkede şu ana kadar Covid-19’un B.1.1.7 adlı yeni varyantının 54 vakası tespit edildiğini kaydeden Ihekweazu, “Covid-19’un B.1.2.5 adlı yeni bir varyantı ortaya çıktı ve bu varyant Nijerya ve 15 ülkede tespit edildi. Bu varyant ile ilgili araştırmalar yapılırken dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.

Ihekweazu, halkın Covid-19’un karşı maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat göstermesinin son derece önemli olduğunu ifade etti.
“KARADENİZ MUTASYONU ORTAYA ÇIKABİLİR”

Devamı: Nijerya’da yeni Covid-19 varyantı tespit edildi

Kaynak: NTV

Bunu Okudunuz mu?

Galatasaray'da Babel'den beraberlik yorumu! 'Henüz hiçbir şey bitmedi'

Galatasaray’ın Hollandalı futbolcusu Ryan Babel, Sivasspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından konuştu. Devamı: Galatasaray'da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.