PKK sempatizanı doktorlarla ilgili ihbar yağıyor!!!

Güneş Gazetesi’nin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alan terör yandaşlarını gündeme getirmesinin ardından, PKK sempatizanı doktorlarla ilgili ihbar yağmaya başladı.

Doğu ve Güneydoğu’da yürütülen terörle mücadele kapsamındaki operasyonlarda birçok güvenlik görevlisi yaralanarak hastaneye kaldırılıyor. Ancak hastanelerde ‘sağlık personeli’ adı altında bulunan birçok terör yandaşı, asker ve polislerin iyileşmemesi için ellerinden geleni yapıyor. Doğru dürüst tedavi olamayan güvenlik görevlileri, ağır şartlar altında başka hastanelere sevk istemek zorunda kalıyor. Öte yandan, aynı çatışmalarda yara alan ve yine güvenlik güçleri tarafından hastaneye götürülen eli kanlı teröristler ise el üstünde tutuluyor. Her türlü müdahale ve tedavi uygulanan teröristler, kısa sürede taburcu edilebiliyor. Bu durum, hastanede görevini yapmaya çalışan sağlık görevlilerini ve güvenlik güçlerini kaygılandırıyor.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Bölgedeki sorunu manşetine taşıyan GÜNEŞ Gazetesi, Türkiye çapında büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya hesaplarından, terör destekçisi sağlık personellerine ait binlerce ihbar paylaşıldı. Öte yandan, daha önce terör örgütü PKK propagandası yapan birçok sosyal medya hesabı da, sahipleri tarafından açığa çıkmamak maksadıyla kapatıldı.

PAYLAŞIMLAR KAN DONDURDU

Eli kanlı teröristlerle yaralanan güvenlik görevlilerini tedavi etmesi gereken sağlık personelinden bazılarının sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım dehşete düşürecek cinsten. Yoğun bakımın en üst kademelerinden, acil servise kadar birçok alanda varlık gösteren terör yandaşları, sosyal medya hesaplarından devlete ve güvenlik güçlerine ağza alınmayacak hakaretler yağdırıyor. Alenen PKK propagandasına hizmet ediyor.

TERÖRİSTLERE ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Terör yandaşı sağlık görevlileri arasında en çok dikkat çeken paylaşım Van Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Doktor Y. S.’ye ait. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralanan bir kadın teröristten “Kadın Gerillalar onurumuzdur” şeklinde bahsediyor. PKK’lı haini iyileştirdiğini itiraf eden terör yandaşı doktor, “Acaba var mıdır bin yılda böyle onurlu savaşçı?” ifadeleriyle övgüler diziyor.

KAHRAMAN İLAN ETMİŞ
Kadın teröristlerin ve çatışmalarda öldürülen PKK’lıların fotoğraflarını paylaşan S.K İç Hastalıkları Doktoru olarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alıyor.  K.’nın terör yandaşı bir STK’ya ait kareleri de hesabında yer alıyor.

PKK sempatizanı
Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli M. D. askere pusular kuran eli kanlı teröristlerin “haklarını savunduğunu” sosyal medyadan paylaşmış.

Yardım çağrısı
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli R. A isimli hemşire, devletin bölgede katliam yaptığını öne sürüyor. PKK’lının söylediği türküyü paylaşıyor.

Paçavrayla poz
Diyarbakır’da Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışan D. D. Abdullah Öcalan fotoğrafları ve PKK paçavrasıyla pozlar paylaşmış.

Sözde ‘şehit’
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doktor N.P’ye göre de devlet sivilleri katlediyor. Profil fotoğrafı olarak şehit ilan ettikleri PKK’lı teröristi seçmiş.

Meslekten ihraçları gerekiyor
ORTAYA çıkan skandalla ilgili açıklamada bulunan Avukat Fatih Mehmet Akmeşe, terör yandaşı sağlık personelinin birçok yasağı ihlal ettiğini belirtti. Akmeşe, “Hastanede yaralı güvenlik güçleriyle ilgilenmeyen doktor ve hemşireler, kamu görevinden doğan yükümlülüğünü yerine getirmeme ve TCK madde 257’de tanımlanan “Görevi kötüye kullanma” suçunu işlemişlerdir. Kahraman güvenlik personelimizin, doktorların müdahale etmemesi sonuca şehit düşmeleri halinde, sağlık personeli, TCK madde 83’de tanımlanan “Kasten öldürmenin ihmali davranışla gerçekleştirilmesi” suçunu işlemiş olurlar. Adalet Bakanlığı’nın izin vermesi halinde, bu suçlardan dolayı haklarında soruşturma açılarak meslekten men edilmeleri ihtimal dahilindedir” ifadeleri kullanıldı.(Güneş)

Bunu Okudunuz mu?

İntörn doktorun 15 yıl hapsi istendi

Kobani’de yaralıları tedavi ederken, IŞİD tarafından düzenlenen havan saldırısında yaralanan ve tedavi için getirildiği Türkiye’de …