Sağlıkta Eski Sisteme Dönüş, Tüm Kurumlar Birleştiriliyor!

 

“Sağlık Bakanlığı’nın tüm kurumları İl Sağlık Müdürlükleri altında birleştirme kararı üzerine çalışma yaptığı iddia edildi. Yapılacak yeni düzenleme ile tekrar eski sisteme geçileceği ve Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri, Aile Sağlığı Müdürlüklerinin İl Sağlık Müdürlüğü altında toplanması planlanıyor. Ayrıca, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Yeşilyurt’un istifa ettiği ve birçok ilde görevden almaların başlayacağı öğrenildi.”

Sağlık Bakanlığı’nın tüm kurumları İl Sağlık Müdürlükleri altında birleştirme kararı üzerine çalışma yaptığı iddia edildi. Yapılacak yeni düzenleme ile tekrar eski sisteme geçileceği ve Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri, Aile Sağlığı Müdürlüklerinin İl Sağlık Müdürlüğü altında toplanması planlanıyor. Ayrıca, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Yeşilyurt’un istifa ettiği ve birçok ilde görevden almaların başlayacağı öğrenildi.
Kurum Başkanı İstifa Etti İddiası

Memohaber’in edindiği bilgilere göre, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr.Hakkı Yeşilyurt’un istifa ettiği belirtiliyor. Seçim sonrası görevden alınacağı kulislerde dolaşan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr.Hakkı Yeşilyurt’un bugün itibariyle Kurum Başkanlıından istifa ettiği öğrenildi.
Görevden Almalar Başladı

Yapılacak yeni düzenleme öncesi Sağlık Bakanlığı’nda daire başkanlarında görevden almaların da başladığı ileri sürülürken, bir çok ilde Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı Genel Sekreterlerin görevden alınacağı öğrenildi. Bu arada Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde 3 daire başkanı ve 1 Genel Müdür Yardımcısının görevden alındığı, önümüzdeki günlerde Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan 7 daire başkanının daha görevden alınacağı belirtiliyor.

Bunu Okudunuz mu?

Ücretsiz Tıp ve Tus notları Telegram paylaşım grubu

Ücretsiz Tıp ve Tus notları Telegram paylaşım grubu Katılmak için aşağıdaki linki tıklayın…https://t.me/covitus

Korona sonrası gelişti! Nefes borusu pipet kalınlığındaydı…

Kayseri’de geçtiğimiz yıl ekim ayında koronavirüse yakalanan ve entübe olan Sümeyra Üçözden, hastalığı atlatmasına rağmen …