Selçuk Tıp Fakültesinde 20’den fazla akademisyen açığa alındı!

Konya Selçuk Üniversitesi rektörülüğü, darbe girişimi ardından bugün Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında 167’si akademisyen olmak üzere 177 kişiyi açığa aldı.

Selçuk Üniversitesi, FETÖ/PDY kapmasında 48’i profesör, 37’si doçent olmak üzere 167 akademisyen, 8 fakülte sekreteri, 1 daire başkanı ve 1 müdürün açığa alındığını açıkladı.

Açığa alınan akademisyenlerin 20 den fazlasının tıp fakültesinden olduğu kaydedildi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin, açığa alınan personel hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıklarken şöyle dedi:

“Rektörlüğümüzce titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında açığa alınan tüm personel hakkında idari soruşturma başlatılırken, bazı öğretim üyeleri ve çalışanlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. FETÖ/PDY ile üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen mücadelemiz aynı titizlikle ve kararlılıkla sürdürülecektir.”

Açığa alınanlardan bazıları hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

ESKİ REKTÖR DE, AÇIĞA ALINDI

Açığa alınan akademisyenler arasında eski Rektör Prof.Dr. Hakkı Gökbel’in de olduğu ortaya çıktı. 1 dönem rektörlük görevini üstlenen Gökbel, geçen yıl 17 Aralık günü yapılan rektörlük seçimlerine katılmamış ve rektörlük görevini bıraktıktan sonra da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevine devam etti.

medimagazin

Bunu Okudunuz mu?

Selçuk Tıpa TUS ŞOKU!

2016 ilkbahar dönemi TUS’ta toplam 34 kadro açan Selçuk Tıp fakültesinde sadece 3 kişi TUS’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.