Etiket Arşivi: doktorların ohal istifa hakkı

Mayıs, 2017

  • 25 Mayıs

    Doktorlar OHAL’de istifa edemez mi?

    Soru Üniversitede 657’li bir doktor olarak 3 yıl 8 aydır çalışmaktayım. İstifa edersem bir daha memuriyete dönemiyor muyum veya kadroya geçirilirken ben aktarılmayabilir miyim bunu öğrenmek istiyorum? Cevap 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92. maddesinde “İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan …