Tıp Fakültesi inşaatında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Bölümünün yeni hizmet binasının inşaatında meydana gelen göçüğün altında kalan 5 işçiden 3’ü yaralı olarak kurtarıldı.
Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi Morfoloji Bölümünün yeni hizmet binasının inşaatında meydana gelen göçüğün altında kalan 5 işçiden 3’ü yaralı olarak kurtarıldı. Göçük altında olduğu belirtilen işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, üç katlı olarak planlanan yapının ikinci katında kolon bağlantıları yapıldığı esnada, henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana geldi.

Bu sırada inşaatta çalışan işçiler, göçüğün altında kaldı. 3 işçi arkadaşları tarafından kurtarılırken, 2’si beton kalıpların altında kaldı.

UMKE, AFAD ve itfaiye ekipleri, bölgeye sevk edildi. İşçilerin, göçük altından çıkarılması için yoğun çalışma sürüyor.

Bu arada, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, olayın daha sıcak olduğunu belirterek, ”İnşaatta göçük meydana gelmiş. Şu anda çok şükür ölüm haberi almadık. 3 yaralımız var, iki kişinin daha göçük altında olduğunu düşünüyoruz. Çalışmalar sonuçlanınca göreceğiz. İnşallah onlar da kurtulacak” dedi.

Bir işçi hastanede hayatını kaybetti

Öte yandan işçilerden birinin cesedine ulaşılırken, enkazdan yaralı olarak çıkarılan bir işçi de hastanede hayatını kaybetti.

UMKE, AFAD ve itfaiye ekipleri, göçük altındaki işçilerden Mehmet Ali Hisar’ın cesedine ulaştı. Ekipler, işçinin cesedini enkazdan çıkardığı sırada arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Mehmet Uzunkaş ise müdahaleye rağmen kurtarılamadı. BAÜ Tıp Fakültesi Hastanesindeki yaralılar Ali Karaoğlan ve İsmail Abul’un tedavileri sürüyor.

Bu arada, göçük sırasında bölgede 6 işçinin bulunduğu, bunlardan ikisinin halen enkaz altında olduğu belirtildi. Bu işçilerin kurtarılması için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Bunu Okudunuz mu?

BAÜN Tıp Fakültesi’nden bir ilk: İzsiz tiroit ameliyatı

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda Balıkesir ve Güney Marmara Bölgesi’nin ilk …