Ana Sayfa / GÜNCEL TIP HABERLERİ / Tıp öğrencisi 2 Türk kızı kaldıkları evde ölü bulundu

Tıp öğrencisi 2 Türk kızı kaldıkları evde ölü bulundu

Ukrayna’nın Harkov kentinde üniversite öğrencisi iki Türk kız, yaşadıkları evde ölü bulundu. Boğazları kesilerek öldürüldüğü tespit edilen arkadaşların kimlikleri belli oldu

Son dakika! Ukrayna'da 2 Türk kız öğrenci evlerinde ölü bulundu

Kendilerinden 3 gündür haber alamayan bir arkadaşlarının bugün sabah saatlerinde polise giderek durumu bildirmesi sonrası, polis öğrencilerin yaşadığı eve gitti. Maktüllerin birinin 20 diğerinin ise 22 yaşlarında olduğu belirtildi.

Kiralık olan dairede olduğu öğrenilen kızların cansız bedenleri ile karşılaşan ekipler, yaptıkları incelemede öğrencilerin öldürülmüş olduklarını tespit etti. Öğrencilerin Harkov Üniversitesi’nde okudukları belirtildi.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Öldürülen üniversite öğrencileri kimlikleri belirlendi. Öldürülen Buket Y. ve Zeynep H. ile ilgili soruşturma sürerken, Ukrayna polisinin araştırma yaparken çekilen fotoğraflarda evin dağınık olduğu görüldü.

BOĞAZLARI KESİLMİŞ HALDE BULUNDULAR

Ukrayna’dan yayın yapan bir haber sitesinin geçtiği detaylara göre; iki arkadaşın boğazlarının kesilerek öldürüldüğü belirtildi. Genç kızların tecavüze uğrama ihtimalleri de güvenlik güçleri tarafından soruşturuluyor.

Videoyu Oynat

UKRAYNA BASINI: “ÖLDÜRÜLEN KIZLARDAN BİRİ AİLESİNE ESKİ ARKADAŞI TARAFINDAN ‘TAKİP EDİLDİĞİNİ’ SÖYLEMİŞ”

Ukrayna basınında çıkan haberlerde, hayatını kaybeden öğrencilerden birinin, olaydan kısa süre önce ailesine, Türk vatandaşı olan eski erkek arkadaşının kendisini takip ettiği yönünde şikâyette bulunduğu belirtildi.

Cesetlerin bulunduğu kiralık dairenin sahibinin ve hayatını kaybeden genç kızlardan birinin eski erkek arkadaşı olan Türk vatandaşının polis tarafından sorguya alındığı bildirildi.

FAHRİ KONSOLOS BELIY: “ÖLENLER TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİYDİ”

Türkiye’nin Harkov Fahri Konsolosu Vladimir Beliy, Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi olan 20 ve 22 yaşlarındaki iki Türk vatandaşının, Harkov’da Valentinovskaya Caddesi üzerindeki bulunan bir apartman dairesinde ölü bulundukları bilgisini verdi.

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI: “GENİŞ ÇAPLI ARAŞTIRMA BAŞLATTIK”

Harkov Emniyet Müdür Yardımcısı Sergey Çij, yaptığı açıklamada, bugün sabah Harkov’da kiralık bir dairede iki kız üniversite öğrencisinin cansız bedenlerini bulmaları sonrası, olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattıklarını söyledi.

Bunu Okudunuz mu?

Tıp öğrencileri ve Doktorlara Özel Uygulama (ücretsiz)

Tıp öğrencileri ve doktorlara özel vaka ve bilgi paylaşım uygulaması.  Ücretsiz olarak her tür vaka paylaşımı yaparak bilgi alabileciğiniz bir uygulama. Sadece tıpçılara özel ve sadece …

1 yorum

  1. evet malesef bende onlara cok yakin oturuyom aramizda 5 bina mesafesi var olanlar aci verici cok tedirginiz bir ikitane zanli fotosu var ellimizde ama daha belli deil bekliyoruz bizde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.