Tıp öğrencilerinden hasta çocuklara yılbaşı eğlencesi

Tokat’ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, yılbaşı eğlencesi düzenleyerek pediatri servisinde tedavi gören çocuklara moral verdi.

Tıp Fakültesi öğrencileri, GOÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Pediatri Servisinde tedavi gören çocukları yılbaşı gecesi eğlendirdi.

Çocuklarla müzik eşliğinde dans eden üniversiteliler, çocukların yüzünü boyayarak onlara eğlenceli anlar yaşattı.

tip-ogrencileri-yilbasi2

Öğrencilerden Selva Akyıldız, “Amacımız çocuklara biraz daha eğlenceli bir gece geçirtmek. Çocuklar buraya geliyorlar hastalar, moralleri bozuk, iğne korkuları filan da katılınca bir doktor korkusu ortaya çıkıyor. Biz bu algıyı yenmeye çalışıyoruz. Biraz daha acılarını unutsunlar da bir şeylerle oyalansınlar diye çocuklara pasta kestik, hediyeler aldık oyunlar oynadık. Bir annenin mutluluğu çocukların mutluluğudur. Çocuklar mutlu olunca aileler de mutlu oldu. Burada 13 çocuğumuz vardı, hepsine de güzel hediyeler alıp onları mutlu etmeye çalıştık. Yeni yılda herkese mutlu sağlıklı geçirmesini diliyoruz” dedi.

Bunu Okudunuz mu?

Koronavirüs nedeni ile tıp öğrencilerine simülasyonla tıp eğitimi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi preklinik öncesi dönem öğrencileri, klinik ortamlarda uygulanması gereken ve koronavirüs nedeni …