Sağlık Bakanı: Şiddet yasası tamam sıra maaş ve döner sermaye düzeltmesinde

Sağlık Bakanı’nın ekonomik iyileştirmeyle ilgili attığı tweeti sonradan silmesi ve aynı tweeti yeniden paylaşması dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM’de sağlıkta şiddeti önleme yasasının kabul edilmesini sosyal medya hesabından duyurdu. Daha sonra “Ara vermeden sıra ekonomide” başlığıyla paylaştığı Twitter mesajını önce sildi, sonra maddeleri aynen tekrar paylaştı.

Sağlıkta şiddet yasası kabul edildi

Son Twitter mesajında şunları ifade etti:

Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak düzenlemeler, çok yakında Meclis gündemine alınacak. Bugünkü yasal gelişmelerin hemen ardından:

1-Sabit ek ödemeler, maaşla tek bordroda merkezi bütçeden ödenecek; herhangi kayba yol açmaksızın emekliliğe yansıtılacak. 

2-Döner sermayeden ek ödeme vermeyen hastane kalmayacak. Özverili çalışan hekimlerin, sağlık personelinin ek ödemelerinde artış yapılacak.

3-3600 Ek Gösterge düzenlemesiyle birlikte emeklilikte yeniden düzenleme yapılacak. Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Müjdeleri ile başlayan süreç, Milli İradeyi temsil eden Meclis’te kısa zamanda karşılığını bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.